W dniu 11.11.2018 r. w Opolu uroczyście obchodziliśmy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Opolskie uroczystości rozpoczęły się od odsłonięcia tablicy na ścianie Urzędu Wojewódzkiego i mszy w katedrze. Główne uroczystości odbyły się na pl. Wolności przed pomnikiem Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego.

W dniu 10.11.2018 r. w Brzegu na dziedzińcu Muzeum Piastów Śląskich oraz na przyległych terenach, odbył się piknik wojskowy z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. W programie m.inn. okolicznościowe przemówienia, występ orkiestry wojskowej z Radomia, praktyczne pokazy służb mundurowych i grup rekonstrukcyjnych, występy artystyczne, pokazy musztry paradnej 10 blog., capstrzyk niepodległościowy.

W dniu 24.10.2018 r. na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu, uroczyście obchodzono 100-lecie terenowych Organów Administracji Wojskowych – 100-lecie odzyskania niepodległości oraz 56-lecie funkcjonowania Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Opolu. Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in. wojewoda opolski Adrian Czubak, doradca marszałka województwa opolskiego Janusz Wójcik, burmistrzowie, starostowie, wójtowie, komendanci WKU, żołnierze i pracownicy cywilni WSzW i WKU, przedstawiciele służb mundurowych, straży pożarnej, policji, organizacji pozarządowych.

W dniach 5-6.10.2018 r. w Warszawie odbyło się 2-dniowe spotkanie koleżeńskie uczestników misji UNEF II (Polskiej Wojskowej Jednostki Specjalnej Doraźnych Sił Zbrojnych ONZ na Bliskim Wschodzie). W spotkaniu udział wzięło 8 kolegów z naszego Koła nr 25 z jego prezesem kol. Edwardem Łakomym na czele. W koleżeńskim spotkaniu po latach udział wzięli koledzy: Witold Medwecki, Edward Szmitowicz, Marian Rudnicki, Antoni Antczak, Stanisław Cisiński, Mieczysław Fras oraz Bronisław Kowolik.