SPOTKANIE W LISIĘCICACH

W dniu 8.05.2026 r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami  Przedszkolnymi im. Weteranów II Wojny Światowej miały miejsce uroczyste obchody rocznicy zakończenia II Wojny Światowej w Europie. Wśród zaproszonych gości był członek Zarządu Głównego Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ, prezes opolskiego Koła nr 25 płk(s) Edward Łakomy. Uroczystość odbyła się na placu szkolnym. Zaproszonych gości, młodzież szkolno-przedszkolną, harcerzy z Głubczyc oraz strażaków powitał dyrektor szkoły Tadeusz Wojciechowski. Odegrano hymn państwowy, po czym zasłużeni  dla szkoły otrzymali wyróżnienia. Prezes Koła przekazał na ręce dyrektora medal pamiątkowy Koła nr 25. Takim samym medalem została wyróżniona Komenda Hufca ZHP w Głubczycach. Medal odebrał hm Ryszard Kańtoch. Kol. Ryszard Kańtoch został także wyróżniony brązowym medalem „ Za zasługi dla Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ’,’ za wieloletnie zaangażowanie w statutowej działalności naszego Stowarzyszenia. Po przemówieniach odczytano Apel Pokoju. Młodzież szkolna przygotowała świetny program artystyczny, które zaprezentowała wszystkim uczestnikom obchodów. Na przyszkolnym placu zorganizowano piknik patriotyczny ( pokazy sprzętu wojskowego, stoiska informacyjne, grochówkę, itp.) Dla zaproszonych gości dyrekcja szkoły przygotowała podziękowania i gadżety pamiątkowe. Organizatorom obchodów rocznicowych należą się gratulacje za wspaniałą oprawę.